Telefon : 0212 397 15 97 - 0546 241 27 28 | E-mail : info@ademvehavva.com.tr

العربية ENGLISH Turkçe


NEDEN SAÇLARIMIZ DÖKÜLÜR?

Home / SAÇ EKİMİ ve TEDAVİLERİ / NEDEN SAÇLARIMIZ DÖKÜLÜR?


Saçlarımız genelde %90’ı sürekli uzar ve kendini yeniler, bu evre 1 yıldan başlar 5 yıla kadar sürebilir. Yüzde 10’luk kısım ise, 2-3 Ay kadar süren dinlenme evresinde bekler. Bu dinlenme evresi sonucunda bazı saçlar dökülür, dökülen saç köklerinden yeni saçlar büyümeye başlar ve döngü bu şekilde devam eder. Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi normal sınırlar içerisinde kabul edilmektedir. Günde 50- 100 adetten fazla dökülme yaşanıyorsa mutlaka bir uzmana danışınız. Asla kendi başınıza bir tedavi şekli uygulamayınız.
Saç dökülmesinin nedeni araştırılmalıdır. Sebepleri şöyle sıralanabilir; çağımızın hastalığı stres, yanlış şampuan ve saç kozmetiğine ait saç ürünlerinin kullanılması, genetik faktörler, doğum yapan kadınlarda hormonal değişim nedeniyle olan saç dökülmesi, yanlış ve hatalı beslenme, Menopoz, yaşlılık, Alopesi areata, soğuk algınlığı veya yüksek ateşli geçirilmiş rahatsızlıklar, Tiroit anormallikleri, bazı kullanılan ilaçlar, doğum kontrol hapları, Demir eksikliği, büyük cerrahi operasyonlar, bazı kronik rahatsızlıklar, mantar hastalıkları, Saç koparma hastalığı (Trikotilomani) gibi pek çok sebep vardır. Dolayısı ile saç dökülmesinin sebebi araştırılır ve sebebe göre tedavi seçenekleri belirlenir. Kişilerden mutlaka kan tahlilleri alınmalıdır. Bazı genetik dökülmelerde gerekirse genetik laboratuarların da tahliller yapılmalıdır. Kişilerde saç dökülmesi ileriki dönemlerde erkeklerde, depresyon, içe dönüklük, aşırı sinirlilik, özbenlik duygusunda azalma gibi olumsuz sonuçlar doğururken kadınlar da günlük yaşamlarının negatif yönde etkilendiği ve sosyal problemler yaşadıkları görülmüştür. Saç dökülmesiyle karşılaşan bir kişi, kendisini fiziksel ve ruhsal olarak zayıf görmeye başlayabilir.
Bütün bu sorunların üstesinden gelebilmek için ADEM & HAVVA Saç Ekimi ve Estetik Danışmanlık Merkezi güler yüzlü, samimi ve profesyonel ekibiyle size ışık tutacaktır. Dökülmelerinizin nedenlerini belirleyecek ve bu sorunuzu gidermek için son teknolojiyi takip ederek size tüm hizmetleri sunacaktır.

 

For More Information Click on this Link

EN.ADEMHAVVAHAIRCLINIC.COM