Telefon : 0212 397 15 97 - 0546 241 27 28 | E-mail : info@ademvehavva.com.tr

العربية ENGLISH Turkçe


SAÇ EKİMİ SÜRECİ

Home / SAÇ EKİMİ ve TEDAVİLERİ / SAÇ EKİMİ SÜRECİ


Saç ektirmek için karar verdiniz. ADEM & HAVVA Saç Ekimi ve Estetik Danışmanlık Merkezi bu aşamadan itibaren size adım adım her konuda yanınızda olacaktır. Bize danıştığınız andan itibaren operasyonun tamamlanıp gerekli pansuman yapılana kadar size eşlik edecek ekip uzman hekimlerden oluşmaktadır.  Analiz ve sonrasındaki değerlendirme sayesinde açıklık oranı, saç ekimine uygun olup olmama durumu, uygunluk var ise açıklığın ne kadarının kapatılacağı ve oluşacak görünüm hakkında gerçekçi bilgiler sunulacaktır. Sürekli kullandığınız ilaçlar veya kronik rahatsızlığınız varsa bunları çok detaylı olarak doktorunuzla paylaşmanız saç ekimi sürecinin sorunsuzca geçmesini sağlayacaktır.

Saç Ekiminden Önceki Süreç
Saç ekimi için planlanan tarihten bir hafta öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar ve vitamin alımı kesilmelidir. Sigara dolaşım bozukluğu yapıp saçların beslenmesini bozacaktır. Sigarayı azaltmalı mümkünse bırakmalısınız. Saç ekimi operasyonundan 48 saat önce sigara tüketilmemesini öneriyoruz. Bu sayede iyileşme sürecinin daha verimli geçmesi hedeflenmektedir. Yine 48 saat öncesinden kesinlikle alkol tüketilmemelidir. Saç ekimine bir hafta kala saçlarınızı boyamayınız. Beslenmenize dikkat etmelisiniz.

Operasyon Günü

Saç ekimi yaptıracağınız gün güzel ılık bir duş alınız. Kafanızdan rahat geçecek önden düğmeli ya da fermuarlı rahat giyecekler giyiniz. Güzel bir kahvaltı yapınız ama arkasından kafeinli içecekler asla tüketmeyiniz. Saçlarınıza jöle sürmeyiniz sprey sıkmayınız. Peruk yada protez saç kullanıyorsanız yapıştırmayınız.

Saç Ekimi Operasyonu konforunuzu en üst seviyede tutacak tam donanımlı bir ameliyathanede gerçekleştirilecektir. İşleme başlamadan önce ihtiyaca göre sakinleştirici ile kendinizi daha rahat hissetmeniz sağlanabilir. Bu hekimin tercihi  doğrultusunda gerçekleştirilir. Ekim alanı ve alın çizgisinin belirlendiği esas çizim sizinle birlikte ortak karar alınarak çizilir. Uzmanlarımız sizin saç çizginizi doğal görünüm sağlayacak şekilde çizerler. Size yakışanı ve ileriki yaşlarınız da bile rahatça kullanabileceğiniz bir çizim yaparlar. Çizim ve operasyon planı yapıldıktan sonra tüm kafa bölgeniz dezenfekte edilir.

Lokal anestezi donör bölgenize ve ekim yapılacak bölgeye uygulanır. Ağrı ve rahatsızlık minimal seviyede hissedilir. Uyuşma meydana geldikten sonra saç ekimi işlemi bitene kadar hiçbir şey hissetmezsiniz.

Saç ekimine başlamadan önce saçlarınız 1mm uzunluğunda olacak şekilde kesilir. Bu aşamadan itibaren FUE yöntemi uygulanmaya başlanacak ve saç kökleri micromotor  ile greftler tek tek çıkarılacaktır. Çıkarılan saç kökleri özel solüsyonlarla hazırlanmış petri kaplarına alınacaktır. İhtiyacınız kadar alınan saç köklerine ulaşılınca kanal açma aşamasına geçilecektir. Mikro aletlerle açılan kanallara saçlarınız tek tek profesyonel ellerle nakledilecektir. Ekimin tekniği ve uygun köklerin uygun bölgelere nakledilmesi profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır.

Ön çizginizin doğal olması ve ilerleyen zamanlarda saç ekimi yaptırdığınızın kimsenin fark etmemesi sizin en doğal hakkınız. Aynalarla barışık olmak, tarak kullanmak, öz güveninizin geri gelmesi, yaşınızın olduğundan daha küçük göstermesi ve beylerin en önemli aksesuarı saçları… Güzel ve başarılı saç ekimi ile bunların hepsi mümkün.

Saç Ekiminden Sonraki Süreç
Saç ekiminden sonra doktorunuz size birtakım önerilerde bulunacaktır. Saç ekimi yapılan ve köklerin alındığı alanın korunması gerekmektedir. Bakımlarınız, yatış pozisyonu gibi bilgileri aktaracaktır. Ekim yapılan bölgeyi vurma ve çarpmalara karşı 1-2 hafta koruyunuz.  Ekimden sonraki 1 aylık gibi kısa bir dönemde ağır spor, havuz,  hamam, deniz ve aşırı güneşten kaçınmanızı önermekteyiz.